İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 23 Kasım 2013 Sınavı İçin Başvuru Tarihleri belli oldu.

idealisg_sinav

23 Kasım 2013 sınavı için başvuru tarihleri belli oldu..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı İçin Başvuru Tarihleri belli oldu.
23 Kasım 2013 saat 10.00’da yapılacak olan sınava başvurular 28 Ekim – 08 Kasım 2013 tarihleri arasında http://www.meb.gov.tr adresinden yapılacaktır.
Sınav yeri: ANKARA (MEB’e bağlı ilk ve ortaöğretim okulları)’dadır. 
Sınav 110 dakika sürecek, tek oturum olarak uygulanacaktır.Sınavda 100 soruluk çoktan seçmeli (dört seçenekli) testlerden oluşan A ve B soru kitapçığı kullanılacaktır.

Adaylar sınava; fotoğraflı sınav giriş belgesi (15 Kasım 2013 tarihinde http://www.meb.gov.tr, adresinden alınan), özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. Fotoğraflı sınav giriş belgesi ve özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar ile cep telefonu yanında olan adaylar sınava alınmayacaktır.

Adaylar sınavın yapıldığı binada ve sınav esnasında sigara içmeyecekler, içenler hakkında 4207 sayılı Kanun gereğince işlem yapılacaktır.

SINAVA KATILACAK ÖZÜRLÜ ADAYLARSınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar var ise, adaya ait sağlık kurulu raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin herhangi birisinin bir nüshasını bağlı bulunduğu kuruma ya da aday resmi bir kurumda görevli değil ise sınav talep eden İSGGM’ye teslim edecek ve aday tarafından elektronik başvuru ekranından “özür durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucuğu işaretleyecektir. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

Sınav duyurusu ile ilgili ayrıntılı bilgi aşağıdaki web adresinden sağlanabilir:

http://www.meb.gov.tr/sinavlar/dokumanlar/2013/duyuru/IsSagligiIsGuvn_IsYeriHekim_IsGuvUzm.pdf

 

 

 

[divide style=”3″]

İŞYERİ HEKİMLİĞİ EĞİTİMİ :: İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİMİ :: İDEAL İSG  İZMİR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.